infertilitate?

Infertilitate feminina

Postata de raluka78 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, De doi ani tot incerc sa raman insarcinata si nimic. Sotul meu are diabet grad 2, are vreo legatura? Astept un raspuns
Multumesc

Raspunsuri (3)

ancutza

acum 13 ani

buna raluca
cel mai bine e sa faceti niste teste sa vedeti daca puteti concepe un copil
primul care trebuie sa faca testul este sotul dvs pt ca la dansul se controleaza foarte usor sperma in timp ce la femei sunt mai multe teste de facut
-tine cont ca e sansa sa fiti amandoi sanatosi si atunci trebuie doar sa ai rabdare
succes

Google

acum 13 ani

Diabetul afecteaza si fertilitatea masculina. Barbatii diabetici sufera de ejaculare retrograda, atunci cand sperma intra in vezica, in loc sa fie ejaculata prin penis in tractul reproductiv al femeii, unde poate fertiliza ovulele. Diabetul cauzeaza, de asemenea si disfunctii erectile.

raluka78

acum 13 ani

Va multumesc din suflet. O zi frumoasa tuturor!