infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de lauraeu cu 14 ani in urma.

buna ziua.sunt laura,am 33 ani,de 1 an incerc sa raman insarcinata aproape zilnic si fara nici un rezultat.nu am mers inca la nici un doctor.o fi prea tarziu?mai am oare vreo sansa?

Raspunsuri (7)

silvia

acum 14 ani

Trebuie sa mergeti la doctor si tu dar si sotul. Problema poate fi la tine, dar in aceeasi masura poate fi la sot(nr mic de spermatozoizi...)Bineinteles ca nu este tarziu. Sanatate!!. Ps : Femeile merg la ginecologie/endocrine, iar barbatii la urologie.

lauraeu

acum 14 ani

multumesc ca te-ai gandit la noi

Dr. Florian Badea

acum 14 ani

Consultati un medic specialist obst ginec impreuna cu sotul

lauraeu

acum 14 ani

multumesc

Bacu Crina

acum 14 ani

Nu trebuie sa incerci sa ramai insarcinata aproape zilnic ci doar in perioada de ovulatie, cu contact sexual o data la doua zile. Chiar este recomandata o perioada de abstinenta pentru a creste calitatea spermei, inainte de actul sexual pentru conceptie. Iti recomand sa iti cumperi teste de ovulatie pentru a afla exact cand ovulezi sau sa mergi la medic pentru monitorizari.

lauraeu

acum 13 ani

multumesc pt. raspunsuri.acum sunt insarcinata in 8 luni.voi avea o fetita.imi trebuia doar rabdare.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

buna ziua,
nu nu e prea tarziu faceti-va analizele hormonale ,secretie vagina,virusi ,ecografia ,spermograma partenerului apoi daca acestea sunt ok va mai ramane investigarea trompelor uterine