infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de b1157175 cu 14 ani in urma.

Inca nu mi s-a spus ca am trompele infundate, dar banuiesc!!

Raspunsuri (4)

dalyna

acum 14 ani

Ce anume va determina sa luati in considerare acest aspect?

raluca

acum 14 ani

Pentru ati desfunda trompele trebuie sa faci investigatia numita laparoscopie.

dalyna

acum 14 ani

Diagnosticul de trompe infundate se pune in urma unei histerosalpingografii din cate stiu eu, asa ca numai daca ai fi facut o asemenea investigatie ai fi stiut sigur ca ai trompele infundate, nu poti merge pe o simpla banuiala.....

CMR

acum 14 ani

Buna.Sintem casatoriti din 2001,si a urmat toate analizele posibile legate de acest lucru,dar fara rezultat.Spermograma trebuie sa contina de la 45.000.000 de spermatozoizi in sus.Pentru a sti daca trompele sint permeabile trebuie sa faceti histerosalpingografie.Masurati temperatura pe o perioada de 3 luni si vedeti cind aveti temperatura cea mai mare;atunci mult sex. Succces!