infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de cu 14 ani in urma.

fratele meu in varsta de 32 ani are ADK gastric faza 3, in urama operatiei a ramas cu o fistula in interior, nu am asteptat sa se inchida definitiv si am inceput citostaticele.dupa 2 sedinte e ff slabit si fistula s-a marit si a inceput sa se deschida si operatia.nu mai pote sa mearga la citostatice.
cat de mult poate sa avanseze cancerul?

Raspunsuri (5)

acum 14 ani

si eu ma chinui de 1 an sa raman gravida,doctora spune ca nu am nimic,am doar o infectie,dar mie tot mi e frica.poate sa mi spuna cnva ce ar putea fi?

rusca

acum 14 ani

O simpla infectie nu poate impiedica o sarcina!Roaga l pe sotul tau sa si faca niste analize!O spermograma n ar strica deloc!Prietena mea s a chinuit cu tot felul de tratamente sa ramana insarcinata si nu reusea asa ca l a dus pe sotul ei la doc si el nu avea suficienti spermatozoizi.S a tratat iar acum au 2 copii!Bafta

raluca

acum 14 ani

Buna,
Ar fi bine sa-ti schimbi medicul, nu este indeajuns sa-ti spuna ca ai doar o infectie, trebuie sa stii ce fel de infectie ai si ce tratament se ia pentru a scapa de acea infectie. Parerea mea este sa-ti schimbi doctorita, sa faci alte investigatii sa vezi despre ce este vorba. Papanicolau ti-a facut, ce rezultat ti-a iesit? Eu ti-asi recomanda sa faci salpingografie, este un test de verificare a fertilitatii. Astept raspuns.

acum 14 ani

spune ca am candida

Adrienne

acum 14 ani

Candidoza este de acum ceva banal,nu exista femeie sa nu fi avut asa ceva macar odata-n viata. Tratata corespunzator, pana la vindecarea completa nu poate fi cauza a infertilitatii ci , doar lasata asa sa treneze timp indelungat,mentinandu-se o infectie permanenta........