Infertilitate...

Infertilitate feminina

Postata de consuela diana cu 15 ani in urma.

Buna!
M-am inscris pe acest site pentru o prietena!
Din pacate ea nu vrea sa discute subiectul iar eu vreau s-o ajut.

Istoria ei e asa:
De mica a vut probleme cu menstra, a fost diagnosticata cu uter inversat sau ceva de genul si i s-a spus ca nu poate face copii.
La 29-30 de ani a ramas insarcinata, dar sarcina a fost extrauterina, s-a fizat pe una din trompe si a rupt-o. A facut operatie, si i s-a scos bucata de trompa si sarcina. I s-a spus ca cealalta trompa nu e buna si deci acum chiar nu poate avea.

S-a dus la un alt doctor, care i-a curata trompa (ramasa) de chisturi sau ceva de genul, i-a spus ca sa vada daca ramane insarcinata in urmatoarele 6 luni, iar daca nu doar daca vrea cu vitro.(nu s-a intamplat sarcina..si de atunci nu a mai fost la nici un doctor)

Vreau sa stiu:
1. mai e cienva intr-o situatie asemanatoare?
2. ce doctori buni sunt in Bucuresti, pentru asa ceva?

Multumesc mult de tot!!!

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Rodica,
Mergi la Giulesti,iti recomand aceasta clinica pt probleme de infertilitate. Acolo vei gasi multi doctori foarte buni. Sunt foare buni cei de la Departamentul de reproducere umana asistata din Giulesti. Ii doresc prietei tale cat mai repede un bebelus. Mult succes si sa ne mai scrii

selinuta20

acum 14 ani

BUNA ITI RECOMAND SA TE DUCI LA DOCTORUL NICA LA CAMPINA ESTE FOARTE BUN.EU SUNT MULTUMITA AM UTERUL RETROVERS SI AM AVUT SI EU O SARCINA EXTRAUTERINA.DUTE LA EL.