infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de [email protected] cu 15 ani in urma.

buna. am fost diagnosticata cu infertilitate primara. am facut histerosalpingografia si am trompa stanga infundata iar cea dreapta e partial infundata.Asi vrea sa stiu daca mai e cineva in situatia mea si ce sanse mai am sa raman insarcinata si daca imi poate recomanda cineva un doctor bun. va rog din suflet sa ma ajutati. sunt disperata

Raspunsuri (2)

Dinutza

acum 14 ani

Buna si La Multi Ani! Important e sa nu faci panica... Exista laparascopia, asa ca nu e totul pierdut... am fost si eu diagnosticata cu hidrosalpinx, dar am facut doar tratament medicamentos... asa ca depinde de gravitate... Gindeste pozitiv! Sanatate!!!

aura

acum 14 ani

Si eu am fost diagnosticata cu hidrosalpinx bilateral , si din cauza aceasta nu pot sa raman gravida.
Am sa fac o operatie de scoatere a trompelor peste 2 saptamani, iar dupa alte doua luni am sa incerc a doua fertilizare in vitro.
Trebuie sa ne pastram speranta!!!