infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de nicoleta720 cu 15 ani in urma.

Am 3 sarcini spontane oprite din evolutie, nu se stie de ce, am facut si o sinechie uterina, se pare ca am si uterul mic. Acum am 41 de ani. Mai pot sa raman gravida?

Raspunsuri (7)

Marcel6114450

acum 15 ani

Poate ar fi cazul sa faci teste genetice si imunologice pentru depistarea cauzelor. Oricu, daca ai ramas insarcinata, poti sa mai ramai, problema este ca medicul sa descopere care ar fi cauza opririi din evolutie a sarcinilor si sa primesti tratament corespunzator cum ramai insarcinata. Clar ca este o problema care a determinat oprirea celor trei sarcini...

cristian299121473

acum 15 ani

Draga Daniela, membru121316, sint si eu in pielea ta, am pierdut o sarcina in iulie, eu am 25 ani, dar uite ca eu am umblat si inca mai umblu pe la medici, si uite am gasit cauzele, daca este dorinta mare se poate gasi totul. Parerea mea este ca trebuie sa lucrezi atit cu medicul ginecolog, endocrinolog, infectionist etc. si sa faci toate testele care ti le vor da. Daca ai ramas insarcinata deja e bine, inseamna ca problema e undeva la mijloc nu la inceput, exact ca si in cazul meu. La mine mi-a iesit pozitiva toxoplasmoza, cytomegalovirusul si testosteronul putin marit. Eu zic sa te grabesti, sint totusi deja 40 ani ... Iti urez succese si copii frumosi si sanatosi (ai vazut am zis copii, nu un copil:)) )

simona546

acum 15 ani

da se poate dar va trebui sa urmezi un tratament special ,ifn.pe messenger

simona546

acum 15 ani

pardon,informati pe messenger,valabil si pentru restul doamnelor care nu pot avea o sarcina.

Danny

acum 10 ani

Buna as vrea sa stiu daca mesul tau este acelasi cu numele cu care ai scris aici si daca as putea primii cate va informatii
Ms de intelegere

ELENA

acum 14 ani

SUNT DE 48 DE ANI SI
SUNT VADUVA DE 5 AN SI ACU AM PE CINEVA SI VRE UN COPIL CE SA FAC CA EU AM FOST OERATA CU O SARCINA EXTRA UTERINA DE 20DE ANI SI MI-AU LEGAT TROMPELE SI SUNT SI AN MENOPAUZA, SPUNETIM MAI AM VREO SANSA SA MAI FAC UN COPIL,SI CE TREBUIE SA FAC SI CAT MAR COSTA....?VA MULTUMESC.

clau

acum 13 ani

am aceiasi virsta cu tine si am avut cam aceleasi probleme iti recomand fertilizarea invitro nu cred ca reusesti altfel