Imi doresc enorm un bebe

Infertilitate feminina

Postata de diana_vez cu 12 ani in urma.

Nici nu stiu cum sa incep...Am 24 ani,viata sexuala mi-am inceput-o in jurul varstei de 19 ani,si tot atunci am avut si un avort(la scurt timp dupa inceperea vietii sexuale).Acum sunt casatorita de 2 ani si ne dorim foarte mult un copil.Nu ne-am protejat niciodata si totusi nu am ramas...pana acum 3 luni cand am avut o sarcina pe care am pierdut-o in 5 saptamani( cand mi s-a confirmat sarcina la ginecolog cu echografie transvaginala mi s-a spus ca este foarte jos pozitionata si trebuie sa stau in pat urmatoarele 2 saptamani...am stat in pat dar degeaba,pt ca la 2 zile dupa confirmarea sarcinii am avut hemoragie)Mi s-a facut un chiuretaj,si am luat tratament Clorocalcin,Ergomet,Duphaston(doar 1 luna). Acum imi doresc sa raman cat mai repede insarcinata si am inteles ca dupa un chiuretaj oricum se ramane destul de usor...si totusi...nu am mai ramas... Imi doresc foarte mult un bebe,si cat mai repede. Stie cineva ceva solutii care sa ajute sa raman mai usor? Un medic bun care sa ma ajute?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Ati facut amandoi toate analizele? Ati trecut la un stil de viata sanatos AMANDOI, fara alcool, tutun, mancare grasa, prea dulce, prea sarata, miscare, cat mai putin stres etc? V-ati tratat toate afectiunile ca sa nu mai luati deloc medicamente etc? Trebuie oricum sa treaca intre 3 si 6 luni pana sa incercati din nou sa ramaneti insarcinata. Intre timp, faceti AMANDOI toate analizele (hormonale, BTS, sange, etc etc). Se considera ca exista o problema daca dupa 1 an de calculare a ovulatiei nu ramaneti insarcinata.

RADA

acum 12 ani

Plecati la Iasi la medicul homeopat Mihai Vieriu. Cu picaturile lui homeopate in scurt timp dorinta vi se indeplineste. Succes!

diana_vez

acum 12 ani

Am facut amandoi toate analizele anul asta in martie.Nu fumam niciunul,eu nu beau alcool deloc iar sotul doar ocazional.Acum am fost iar la ginecolog si am descoperit ca am o rana pe col. Am facut analize iar si astept rezultatele zilele urmatoare.Am incercat si cu medicamente naturiste: Branca ursului,Maca... Poate e de vina si "disperarea"asta de a ramane cat mai repede...si stresul... O sa revin cu raspuns aici dupa ce imi ies rezultatele analizelor,ca sa va cer o parere.
Weekend placut