ginecologie

Infertilitate feminina

Postata de varadi1 cu 13 ani in urma.

de aproape un an tot incerc sa pot sa raman insarcinata dar lucrul asta nu se intampla analizele sunt bune totu este normal va rog sa imi raspundeti

Raspunsuri (8)

elena

acum 13 ani

Si-a facut si sotul analizele? De multe ori sotul este ''''vinovat'''' de faptul ca sotia nu ramane insarcinata. Poate fi steril ori poate avea nr mic de spermatozoizi, ori poate acestia sunt lenesi. Sau poate nu ati prins perioada fertila.

varadi1

acum 13 ani

pai suntem in regula cu analizele si ovulatia imi socotesc cu metoda calendarului dar nu se intampla nimic se poate si din cauza stresului sau nu imi dau seama din ce cauza

elena

acum 13 ani

Perseverati si nu numai in perioada fertila.Am inteles ca branca ursului este foarte buna impotriva infertilitatii. Cauta pe Google informatii. De asemenea tratamentele homeopate sunt eficiente, dar trebuie sa te adresezi unui specialist adevarat. Sanatate/!

misu

acum 13 ani

Ce te uiti toata ziua la calendar,luati-va concediu si trageti la rame pana-ti vine sa vomiti,atunci sigur esti bortoasa.

varadi1

acum 13 ani

tu de unde sti asa ai facut si tu ??????????

NICOLETA83

acum 13 ani

buna!
nu stiu ce analize ati facut dar un motiv poate fi si incompatibilitatea grupei de sange. testul ptr nr. de spermatozoizi a fost facut?
succes

Bacu Crina

acum 13 ani

Metoda calendarului nu este intotdeauna cea mai buna metoda pentru depistarea fertilitatii. Mergi la medicul ginecolog la monitorizari, sa-ti spuna cu exactitate cand si daca ovulezi. Ai facut analizele premergatoare sarcinii? Anumite boili care determina infertilitate pot fi depistate doar cu ajutorul analizelor de sange... Iti recomand sa mergi la un medic specializat in probleme de infertilitate.

andrepo

acum 13 ani

varadi1 nu stiu ce sa-ti spun, si eu sunt in situatia ta, si m-am saturat sa tot ii aud pe dr spunandu-ne ca suntem ok si ca, f curand se va intampla minunea; ce pot sa te sfatuiesc : sa fii optimista pana la capat, si sa speri in bunul dumnezeu; poate si-a face mila si de noi