FIV

Infertilitate feminina

Postata de Andra Cristina cu 15 ani in urma.

buna! sunt noua pe site si nu prea stiu bine cum se procedeaza! la sfarsitul anului trecut(2008) am fost diagnosticata cu infertilitate secundara, in decembrie am fost operata laparoscopic la trompe, deoarece mi s-a descoperit hidrosalpinz bilateral. in urma interventiei trompa dreapta a fost drenata de hidrosalpinx, iar la tr. stanga mi s-a facut neosalpingostomie. medicul mi-a spus ca singura sansa sa mai pot avea un BB este FIV. Normal ca sunt hotarata sa merg mai departe, insa in Sibiu unde sunt eu costurile ajung la aproape 5000 EU cu tratament. Intrebarea mea este daca este cineva care stie care ar fi costurile la clinica din Debrecen ca am auzit ca ar fi mai mici, dar nu stiu cat, si daca reusita ar fi mai mare acolo. Va rog din suflet daca cineva ma poate ajuta cu ceva relatii! Orice! Multumesc!

Raspunsuri (1)

Marian83117484

acum 14 ani

Buna,
Si eu mai am doar o trompa in urma laparoscopiei, sila cealalta m-i s-a drenat lichidul. Doctorii m-au trimis la IVF dar nu -mi pot permite si atunci am apelat la dr Mircea Peia din Timisoara,homeopat. Pot sa-ti spun doar ca merita sa incerci,suna-l si trimite-i analizele, discuta cu el si vezi ce zice.
Incearca! Si eu am fost disperata si dnsul mi-a redat increderea in mine.
Mult noroc!