Fertilitatea

Infertilitate feminina

Postata de floryny cu 14 ani in urma.

Ce teste trebuie sa faca sotia pentru a afla daca este sau nu fertila, pentru ca ne dorim foarte mult un copil?
Multumesc

Raspunsuri (5)

ionica

acum 14 ani

In primul rand cel care ar trebui sa faca aceasta investigatie ai fi chiar tu, printr-un test de spermograma.

Sotia ar trebui si ea sa-si faca un control sa vada daca permeabilitatea trompelor uterine sau cea a cavitatii uterine este ok.
Mult succes

iulya19

acum 14 ani

sau poate chiar tu esti infertil

Mihaela32569518

acum 14 ani

Primul pas este un test de spermograma & control ginecologic, asa cum a spus si "marimar". La femei e mai usor de verificat si anume prin verificarea & urmarirea ovulatiei, cel mai usor cu termometrul - temperatura vaginala - incepand cu ziua a 7-a ciclului menstrual care poate fi intre 23 - 35 zile. Cand temperatura incepe sa creasca inseamna ca ovulatia se produce, deci fertilitatea exista. Intre timp, faceti ce trebuie cel putin o data la 2 zile ;)

dalyna

acum 14 ani

Impreuna cu sotia trebuie sa mergeti la medic pt consulatie! In functie de caz medicul recomanda o serie se investigatii. Succes!

roxana80

acum 14 ani

incecati amandoi branca ursului!poate unii i-au in ras acesta planta miraculoasa!nu va costa numic sa incercati,face minuni!succes va doresc