fertilitate

Infertilitate feminina

Postata de geoluca cu 9 ani in urma.

Buna ziua, acum 4 luni am avut o sarcina oprita din evolutie la 7 saptamani. De atunci incerc sa raman insarcinata si fac teste de fertilitate pe fiecare luna, dar desi testul respectiv este considerat foarte bun mie imi arata o singura zi fertila pe luna si nu 4 cum ar trebui. Este cazul sa imi fac probleme?
Va multumesv

Raspunsuri (2)

Feminista2014

acum 9 ani

Si eu am trecut prin nefericirea de a mi se opri sarcina din evolutie la 8 sapt, numai ca eu am avut complicatii dupa mai exact metroanexita si ovare polichistice, mai ciudat este de de vreo 4 luni am niste dureri destul de puternice in zona ovarelor si a salelor, am fost la ginecolog...i-am zis de dureri dar nu mi-a dat niciun raspuns. In schimb mi-a dat tratament cu ovule Mac Mirror, Normens, flamexin, supozitoare carpicon de doua ori pe zi si inca la momentul actual acuz dureri destul de mare. Se opresc doar perioada menstruatiei care imi vine acuma tare aiurea si clar nu mai pot ramane gravida....stau si ma gandesc oare din pricina chiretajului sa nu mai pot ramane insarcinata?? Ca ma termina gandul pt ca imi doresc enorm un bebelus. Si spune-mi cum faci testele de fertilitate/ovuatie??? Sanatate multa!

Nadia Cupsa

acum 9 ani

In speranta ca v-ati atins scopul mult dorit si ca problemele dumneavoastra s-au rezolvat, poate v-ar ajuta sa citesti din experienta altor persoane care au trecut prin infertilitate secundara si au ajuns sa isi vada visul implinit. http://nadiacupsa.blogspot.ro/2014/12/infertilitatea-de-la-mit-la-adevar.html

Pe langa aspectele medicale, in 30 % dintre cazuri, infertilitatea poate avea cauze psihoemotionale care sunt important sa fie rezolvate, ele constituid veritabile bariere subconstiente. De multe ori odata cu indepartarea barierelor psihologice succesul nu intarzie sa apara. Daca decideti ca ar fi util pentru dumneavoastra o abordare holistica care sa includa si psihoterapia, va stau cu drag la dispozitie.

Date de contact Psih. NADIA CUPŞA

Mobil: 0752472214(Vodafone)
Email: [email protected]