fertilitate

Infertilitate feminina

Postata de b1157175 cu 14 ani in urma.

Buna ziua, doresc sa stiu daca a facut cineva Histerosalpingografia?????Este dureroasa, cat timp dureaza?????

Raspunsuri (2)

mikmok

acum 14 ani

Nu este grea aceasta investigatie si ar fi bine s-o faci daca ti-a spus medicul. Banuiesc ca o sa ti se spuna ca la acest control sa ai vezica goala pentru o mai buna vizibilitate. Ar fi bine sa iei un lazativ cu o seara inaintea investigatiei pentru a goli colonul astfel incat sa ai o mai buna vizibilitate. Dupa aceasta interventie o sa ai o scurgere vaginala cleioasa, crampe, ameteala,sangerare vaginala, sa nu te sperii ca nu-ti va curge in cantitate mare. Multa bafta si mai vorbim.

Roxana

acum 14 ani

Din experienta spun: un tratament homeopatic la Dr. Mihai Vieru din Iasi, Spitalul CFR, nu ramane fara urmari. A "facut" sute de copii cu picaturile lui miraculoase. Problemele de care spuneti toate se rezolva intr-o luna-doua. Si voi auzi ca sunteti toate gravide!!!
Sanatate, sa fie cu ochi si cu sprancene cat mai curand!!!