Fara un ovul si fara ambele trompe mai pot face copii?

Infertilitate feminina

Postata de Utilizator21550069802 cu 5 ani in urma.

Buna ziua eu locuiesc in Danemarca : In anul 2018 mai precis in 3 feb am fost sa imi fac niste analize si mi sa raspuns ca pe ovalul stang am un chiag de sange si de asta am dureri mari si pe data de 11 mau programat sa mil scoata dar asta nu este tot.Dupa operatie mi sa dai dat o bomba! Mi sa spus ca mi-au scos si ambele trompe pentru ca iereau pline cu un lichid verde si nu au putut sa mi le salveze .. Am intrebat daca mai pot ramane gravida si mi sa spus ca pe cale naturala nu dar prin (vitro) da . As dori sa stiu se mai poat raman gravida doar cu un singur oval ...??

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Reproducerea-umana-asistata/cum-se-desfasoara-fertilizarea-in-vitroi_16157