extrauterin si sarcina normala

Infertilitate feminina

Postata de florin029 cu 12 ani in urma.

Buna,numele meu este florin si am 29 de ani .Nu stiu exact daca postez intrebarea unde trebuie dar nu am gasit un topic mai adecvat acum vine intrebarea,vreau sa stiu daca in urma unui contact sexual neprotejat partenera poate ramane insarcinata dar in acelas timp poate face si o sarcina extrauterina ,suna un pic aiurea dar lucrul este real sarcina a pierdut_o iar in momentul de fata suntem prin spitale iar......... cu extrauterina.Dilema mea este daca se poate intampla asa ceva sau in procente cam care ar fi probabilitatea sa se intample lucrul asta .Cu stima florin

Raspunsuri (6)

snickeritza

acum 12 ani

e posibil ca un urma unui contact sexual neprotejat sa se fi fixat o sarcina extrauterina si in urma urmatorului contact sexual sa aiba o sarcina normala care s-o fi pierdut din cauza celei extrauterine.daca asa v-a spus medicul inseamna ca intr-adevar asa e.

snickeritza

acum 12 ani

aveti indoieli asupra corectitudinii diagnosticului?

florin

acum 12 ani

deci sa inteleg ca doar o sarcina poate rezulta in urma unui contact neprotejat,dupa care ce-a normala sau invers .
Vreau sa stiu cat de sigur este raspunsul dvs.pt.ca am alte indoieli
multumesc

snickeritza

acum 12 ani

nu cred ca avea cum ca dintr-un singur contact sexual sa rezulte si o sarcina normala si una extrauterina!se putea intampla sa se formeze una acum si alta cu urmatoare ocazie dar totusi e cam peste mana.nu cred ca sunt cazuri frecvente.daca nu aveti incredere in competentele medicului ginecolog mai bine schimbati-l pt ca ar putea sa-i creeze alte probleme.cazuri de malpraxis sunt destule,cu sechele pe viata pt pacient.

florin029

acum 12 ani

Nu contest deciziile ginecologului ,vreau doar sa aflu daca poate rezulta cele 2 sarcini la un contact sexual atat ,ce indoieli am eu nu sunt in privinta medicului si nici nu vreau sa le discut aici,daca nu ai o pregatire medicala si comm doar asa............ te rog nu o face.Eu vreau o parere bazata pe o pregatire specializata in domeniu

snickeritza

acum 12 ani

am inteles.sper sa-ti raspunda un medic:)