endometrioza

Infertilitate feminina

Postata de lacoste cu 13 ani in urma.

buna ziua, medicul m-a diagnosticat cu endometrioza, este adevarat ca pina nu tratezi nu poti ramine insarcinata? sau deja avind aceasta boala nu poti avea copii?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 13 ani

Este adevarat ! Caz concret......nici dupa operatia pe ovar, pentru un chist endometriozic, in 16 ani de casatorie, sarcina inca nu a aparut.

lacoste

acum 13 ani

mai este cineva cu asa problema?

daniela609

acum 13 ani

Da din pacate mai sunt foarte multe femei cu aceasta problema.Eu sunt una dintre ele operata cu grad 4 si tot mai am speranta ca pot ramane insarcinata.Sunt femei care au reusit sa aiba copii chiar si pe cale naturala,nu iti pierde speranta.Acum depinde ce ti-a spus medicul,normal ar trebui operat si urmat un tratament.Dupa aceea poti sa te pui pe treaba....Succes si astept raspuns ...

lacoste

acum 13 ani

mersi mult daniela, sint ingrijorata tare... bafta si tie