efectele secundare ale stimularii ovariene

Infertilitate feminina

Postata de rils cu 14 ani in urma.

Dr. mi-a prescris ESTROFEM 2/zi OVAMID sau CLOSTILBEGYT din z 5- z9 si PREGNYL, cu monitorizare in zilele 9-11-13. Problema mea este ca am progesteronul f. mic si deci nu am ovulatie. AM facut si HSG si trompele sunt ok. Sotul si-a facut analizele si are asthenozoosperimie 46% mobili...ca si numar sunt ok :158 mil/ml.Medicul ia prescris tratament cu acid folic,zinc si potent power..dar nu a luat decat primele 2 timp de 1 luna . Eu am mai luat Branca ursului.Mai iau Duphaston din z16-25..dar si asa am avut intarziere a CM.
Vreau sa va intreb de efectele secundare ale tratamentului pt. stimulare si daca exista tratament naturist pentru combaterea lor. Pt. problema sotului mai este ceva de facut?

Raspunsuri (7)

DFilip

acum 14 ani

nu pierdeti vremea. daca trompele nu sunt infundate, adresati-va medicului homeopat iesean Mihai Vieriu care are succese remarcabile in tratarea infertilitatii masculine si feminine. Tratamentele homeopatice nu au deloc efecte secundare. tel doctorului 0740 594580. sanatate si, cat mai curand, sa fie ... cu ochi si cu sprancene!!

rils

acum 14 ani

am dat o cautaree pe google despre acest medic...am gasit si pareri proaste: indiferentza pentru anumiti pacienti
imi pare rau dar nu risc sa bat drumul degeaba pana la Iasi!!!

Mariana

acum 14 ani

Eu am fost pacienta dr. Vieriu. Cei doi copii ai mei sunt "copii din picatura".
Si mie imi zicea ca este la dispozitia mea 24 de ore din 24, dar eu eram constienta ca nu poate. Am luat aceasta afirmatie ca pe o dovada de politete si buna intentie. Dar si medicii sunt oameni si au si ei nevoie de odihna, de ceva timp liber, de bucuria unei sarbatori, ca oricare dintre noi.
Am citit si eu parerea p***a a unei mamici postata pe un forum in ziua de Pasti. Nu poti multumi pe toti indiferent cat de bine intentionat ai fi. Daca intre miile de pacienti multumiti apare si cate un nemultumit e normal.
Asta nu-mi va schimba parerea buna pe care o am despre Dr. Vieriu.
Multumesc lui D-zeu ca l-am intalnit si am facut cei doi copii la 14 ani de la casatorie, timp in care nu am ramas niciodata insarcinata.
Pe de alta parte, si in alte localitati probabil ca mai sunt homeopati buni.

Dana

acum 14 ani

cam cat costa acest tratament pe care il face dr.Vieriu?
si in consta tratamentul?

flo

acum 14 ani

prima consultatie e 300 ron si celelalte cate 100 ron si includ tratamentul
Multa sanatate!

marian

acum 14 ani

vieriu este un sarlatan, nu este medic, minte pe toti si le ia banii, mai bine incercati in alta parte, or fi existand si homeopati adevarati.

rils

acum 14 ani

multumesc Marian; eu cred in tratamente naturiste dar sincer nu pot sa inghit orice;fara sa stiu exact ce contine un tratament si fara ca persoana care prescrie acel tratament sa nu isi asume nici un fel de raspundere; chiar atat de naivi au ramas unii oameni? Nu va lasati cuprinsi de disperare si studiati orice vi se da sa inghititi.Conteaza f. mult pentu sanatatea voastra!