Ecografie pt. infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

Imi poate spune cineva daca este nevoie de trimitere de la medicul specialist in vederea efectuarii unei ecografii pt. infertilitate?

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

In principiu, daca stii exact ce anume vrei sa arate ecografia, nu trebuie. Adica depinde la ce clinica vrei sa mergi...la particulare nu-ti trebuie decat programare.

Dorina6899908

acum 15 ani

Infertilitatea are diferite cauze...organice, hormonale,etc. Nu cred ca se poate obtine un raspuns printr-o simpla ecografie.....si ecografie .....la ce ?

iuliu lisandru

acum 15 ani

ai nevoie de trimitere de la medicu de familie pt a merge la ginecolog acolo medicu te consulta si iti face ecograf ,de obicei face ginecologu /Daca ai nevoie de a doua parere mergi la particular si nu mai ai nevoie de trimitere .Bafta .Sa nu amani prea mult sa te duci ,ca timpu zboara si este mai eficient un tratament cand esti tanar.