DORESC UN COPIL

Infertilitate feminina

Postata de cu 15 ani in urma.

MI S-A CERUT SA FAC NISTE ANALIZE PENTRU A DEPISTA DACA POT RAMANE GRAVIDA SI AM MERS CU ANALIZELE SA LE VADA UN MEDIC DE LA MINE DIN ORAS DUPA CARE MI-A SPUS CA NU AR FI MARI PROBLEME DAR SE POATE REZOLVA .REZULTATUL AR FI ACESTA LA ANALIZE: ESTRADIOL:44,00pg/ml,FSH:6,1U/l,LH:6,59U/l,PROLACTINA:19,9ng/ml .DACA MA POATE AJUTA CINEVA CU ACESTE ANALIZE SA-MI DEA UN RASPUNS,VREAU SI EU UN COPIL ,AM 35 DE ANI SI CRED CA LA VARSTA ASTA AS PUTEA RAMANE MAI GREU GRAVIDA ,NU VREAU SA-MI PIERD SPERANTA.AM FACUT SI UN TRATAMENT DAT DE MEDIC DAR DEOCAMDATA NIMIC.VA ROG ASTEPT UN RASPUNS.

Raspunsuri (1)

radu65

acum 15 ani

daca ai facut analizele hormonale in perioada 2-4 a ciclului menstrual fsh-ul tau e foarte bun asta arata ca ovarele tale functioneaza normal si pot elibera ovocite. Toate rezultatele care le-ai prezentat sunt in limite. Trompele sunt permeabile? Sotul tau si-a facut spermograma? Poate problema este la el si tu nu ai nimic. Si eu am 36 ani si fac tratam de 5 ani. Am facut si eu aceste analize. Acum ma pregatesc pentru al 2-lea FIV. BAfta multa.