De ce nu raman insarcinata?

Infertilitate feminina

Postata de Andreea2212 cu 8 ani in urma.

Buna! Am 20 de ani si de 2 ani fac sex neprotejat cu prietenul meu dar pana acum nu am ramas insarcinata. Mi-am facut analizele si doctorita mi-a spus ca pot avea copii... De cateva luni am ciclul neregulat (de la 28 de zile a ajuns la 45). Ma puteti ajuta cu un sfat sau cu o parere?

Raspunsuri (3)

C0ryna

acum 8 ani

Probabil pt ca ai 20 de ani? Glumesc. Sunt o varitate de motive , "prietenul" este poate steril? sau spermatozoizii pe care ii produce nu "ajung" unde trebuie , cum menstruatia ta este neregulata poate nu faceti sex in zilele in care esti fertila? Mai multe motive...

Mariana

acum 8 ani

Buna Andreea.Eu am sa te ajut,dar mai intai as vrea sa stiu mai multe.Daca ai citit mesajul da-mi un raspuns si ai sa vezi ce repede o sa-ti revina ciclul inapoi si am sa te ajut cum sa ramai si insarcinat cu sotul tau.

Cristina.Gal

acum 8 ani

Iti recomand sa mergi la cabinetul domnului doctor Silviu Istoc,iti zic din proprie experienta pentru ca eu am avut endometrioza si din cauza asta nu am putut ramane insarcinata,insa m-am operat laparoscopic la cabinetul dansului si dupa cateva luni,am urmat un tratament si am reusit sa raman insarcinata.Din fericire n-am avut probleme in timpul sarcinii si am fost monitorizata pe tot parcursul ei de catre domnul doctor Istoc.Chiar este de incredere si este profesionist.Ti-l recomand cu caldura,sanatate iti doresc!