de ce nu pot duce sarcina ?

Infertilitate feminina

Postata de viket cu 13 ani in urma.

am fost insarcinata de 2 ori si le-am pierdut la 9 saptamani .de ce? si ce tratament as putea lua ptr ca vreau sa am un copil?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Adreseaza-te unui medic ginecolog pt diagnostic si tratament. Iti dai seama ca nu iti vei rezolva problema cu ajutorul unui forum. Sunt 1000 de motive pentru care o femeie nu poate tine o sarcina, de la BTS netratate, la probleme congenitale, la infectii, inflamatii, la dezechilibre hormonale, boli cronice etc etc.

Ionela

acum 13 ani

Faceti analize si pentru sd. antifosfolipidic la hematologie( lupus anticoagulans, antitrombina 3, proteinele C si S). Avorturi spontane in luna mica cu tulburari de coagulare ce dau tromboze in placenta se pot preveni. Exista tratament, dar trebuie sa vedeti daca asta e cauza.
Succes!