de ce moare bebelsu?

Infertilitate feminina

Postata de stephy cu 14 ani in urma.

Incerc sa raman gravida de 3 ani, am ramas de 2 ori da le-am pierdut pe amindoua; raman gravida nu vine perioda prima luna si a doua luna vine. si bebelusu de duce, stie cineva de ce se intimpla asa? de ce bebelusu nu sta mai mult de o luna?

Raspunsuri (3)

marialeea

acum 14 ani

Ai facut niste analize amanuntite? Nu te-a pus pe ganduri ca pierzi mereu sarcina? Uite ce am gasit pe un tag, ca si o intrebare a unei doamne care se confrunta cu o problema asemanatoare: "Am pierdut saptamana trecuta o sarcina de 17 saptamani (mi s-au rupt membranele), la analiza microbiana a iesit ca as avea streptococcus pneumoniae." Ce zici, daca ai si tu o problema de soiul asta? Nu vrei sa afli ce si cum? Mergi de urgenta de medic, sa nu fie o problema serioasa care, netratata, sa te duca la sterilitate definitiva!!! Nu sta sa astepti, pentru ca problema nu se rezolva de la sine, fara sa faci niste analize!
Multa sanatate iti doresc si ai grija de tine.

Bacu Crina

acum 14 ani

Sa nu ai probleme de circulatie care a afecteze dezvoltarea sarcinii (trombofilie, de exemplu). Mergi si fa analizele premergatoare sarcinii (torch) iar daca rezultatul acestora este bun, du-te la consultatii la un medic specializat in probleme de infertilitate, careda te ajute sa mentii sarcina.

andrepo

acum 13 ani

stephy, utrogestan iti dadea? ptr ca imediat dupa ce ramai, trebuie sa iei de urgenta ceva care sa-ti sustina sarcina, respectiv multora li se recomanda utrogestan; si cu acid folic poti incerca pana in luna a doua nu se intampla nimic, nu afecteaza cu nimic, e si el un sustinator al sarcinii, are rolul lui; multa sanatate iti doresc;