Cum sa raman insarcinata si de ce pierd sarcina?

Infertilitate feminina

Postata de MembruMobileApp1485074519 cu 7 ani in urma.

Buna ziua. Incerc sa raman insarcinata de circa 3 ani, in acest timp am ramas insarcinata( dupa 2 ani) dar am pierdut sarcina la 6 saptamani. Medicul m a pus sa imi fac analizele hormonale, de secretie, papanicolau, hematologia, coagulare/hemostaza, biochimie, imunologie-autoimunitate, markerii infectiosi si ososi, microbiologia, iar urmatoarele analize sunt cele de genetica, respectiv mutatiile anumitor brate. Spermograma sotului este ok. RH ul meu este pozitiv. In afara de 25-OH vitamina D, unde am un deficit pe care il tratez,si deshidratare, aparent sunt sanatoasa, cu toate astea de 1 an de zile iarasi ma lupt cu imposibilitatea de a ramane insarcinata, desi mereu am contact sexual in perioada ovulatiei. A mai trecut cineva prin situatia asta?

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1484659602

acum 7 ani

Trebuie sa va adresa-ti la un medic specialist in infertilitate