CLOSTILBEGYT

Infertilitate feminina

Postata de laura2602 cu 11 ani in urma.

Buna seara,
Va deranjez cu o intrebare. In urma ultimului control ginecologic doctorul mi-a prescris din ziua 3 CLOSTILBEGYT cate 2 pe zi timp de 5 zile si apoi din ziua 14 duphaston 2 pe zi 10 zile. Timp de 3 luni si daca imi intarzie ciclu 10 zile sa fac test de sarcina. Am luat prima luna timp in care din ziua aplite 5 de duphaston am inceput sa am niste dureri de sani cumplite. Abia puteam sa- i ating. La 3 zile dupa ce am terminat duphaston am avut o foarte mica sangerare maronie. Mentionez ca niciodata nu am avut un ciclu asa de slab si putin( o zi ) nici macar cand am luat anticonceptionale. Am facut a 3 zi dimineata un test de sarcina si cum a iesit negativ am presupus ca acela a fost ciclu si am inceput a doua luna de tratament. Acum sunt in ziua 3 de CLOSTILBEGYT si am inceput sa sangerez ca la ciclu. Intrebarea este e normal, sa iau in continuare tratamentul sau sa merg urgent la medic? Multumesc

Raspunsuri (1)

mary

acum 9 ani

Salut si mie mi sa prescris aceste medicamente insa mie mia dat cite o pastila de clostilbegut pe zi din a cincea zi de ciclu timp de 5 zile pe luna asa timp de doua luni si a treia luna la fel din a 5 zi de ciclu cinci zile cite 2 pastile pe zi,ear duphaston,la fel una pe zi din a 15 zi de ciclu pina in a 25 zi de ciclu dar eu mai urmez si femuston din prima zi de ciclu pina in a 28,,dar nu am avut cazuri sa ma doara pieptul sau alt ceva,decit ma da on calduri cite odata