Chist si nodul

Infertilitate feminina

Postata de sysyy cu 12 ani in urma.

Buna!
In urma unui consult ginecologic mi s a descoperit un nodul fibromatos tub mucus 10 mm si sun chist ovarian hemoragic OD 49 mm , mi s au prescris anticonceptionale pentru 3 luni dar si Azitoux si Flogyl pentru 2 luni..eu imi doresc sa raman insarcinata cat mai repede ...la tratamentul prescris stiu ca nu se va putea pentru urmatoarele 3 luni dar speram .. in urma efectuarii unei spermograme rezultatele sotului au fost bune cu o mica problemma la mobilitate ...doar 20 %.Este posibil cu aceste diacnostice sa raman in perioada urmatoare insarcinata? De la ce ar trebui sa ne ingrijoram in mod special!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

In nici un caz sa nu incercati sa ramaneti insarcinata pana nu va rezolvati amandoi toate problemele de sanatate si nu terminati tratamentele. Folositi prezervativul pana cand aveti certitudinea ca totul este ok. Sotul sa mearga la un urolog. In principiu chistul si nodulul se rezolva, nu stiu mobilitatea spermatozoizilor sotului. Sanatate!