Chist extirpat

Infertilitate feminina

Postata de Sezen cu 14 ani in urma.

In urma cu 6 luni mi`a fost extirpat ovarul drept...acum sunt pe cale sa termin tratamentul de 6 luni prescris de dr. cu Diane 35...vreau sa raman insarcinata...stiu ca sansele s`au redus cu 50%, dar ele exista,nuh?

Raspunsuri (3)

silvia

acum 14 ani

Atata timp cat ai menstruatie lunar, inseamna va ovarul functioneaza si poti avea copii. Dar cum de ai acceptat sa- ti scoata un ovar?? Ai fost la mai multi dr? Spun asta pt ca fiica mea de 19 ani avea un chist de 6cm pe un ovar si medicul voia sa o opereze sa-i scoata ovarul. Eu nu am fost de acord si am mers la alt dr care i-a dat tratament si in 6 luni chistul a disparut. Cand este vorba de probleme mai serioase, cum este cazul extirparii unui ovar, trebuie consultati 2-3 specialist. Iti doresc sanatate si SUCCES la bebe!!

Sezen

acum 13 ani

am fost la 3 dr. toti mi`au zis acelasi lucru...ovarul trebuie extirpat...dna dr.care m`a operat mi`a spus ca va incerca sa salveze o parte din ovar..daca se va putea...ovarul avea diametrul de 10 cm...ceea ce este f.mult...ma bucur ca fiicei dvs i`a disparut cu tratament...ieri am facut un echo..si mi s`a spus ca ovarul ramas este f bine...fara chistulete...luna aceasta termin tratamentul cu diane 35 si ne apucam de treaba...multa sanatate!

Utilizator11608153471

acum 3 ani

Am patit la fel exact am pierdut ovaru drept si dupa un an am ramas gravida cu ovaru stang trebuie sa Ai grija de tine si sa Nu te gandesti