Ce pot face sa raman insarcinata?

Infertilitate feminina

Postata de mihuta ilisca cu 12 ani in urma.

Buna ziua am 23 de ani sunt casatorita de 3ani si 3 luni si nu pot ramane insarcinata miam facut toate analizele si sunt OK din toate punctele de vedere .intrebarea mea este de ce nu ramin insarcinata astept raspuns?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Analizele sotului si spermograma sunt bune?

mihuta ilisca

acum 12 ani

spermograma sotului este?volum 5ml aspect alb laptos fluidificare :la 45 Ph;8,5 nr spermatozoizi;2300 000\\ml mobilitate 60 la suta leucocite 8 la suta forme anormale 5 % in concluzie OLIGOASTENOSPERMIE CE tratament ar trebui sa urmeze? mi sa spus ca nu are nici calitate nici cantitate ast raspuns VA MULTUMESC

Iuli

acum 12 ani

Deci problema este la sot, care este infertil. Sa mearga la un medic urolog cat mai curand. Nu inteleg de ce va chinuiti cu analize si asteptati de 3 ani cand problema este la el si el trebuie sa o rezolve, daca se poate.

mihuta ilisca

acum 12 ani

Infertilitatea este o boala ?

Iuli

acum 12 ani

Nu, este o anomalie, o posibila consecinta a unei boli sau poate fi din nastere. Numai medicul va poate spune.