ce analize trebuie sa fac?

Infertilitate feminina

Postata de kitty81 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!in urma cu citiva ani a trebuit sa fac chiuretaj,desi era prima sarcina.de atunci nu am mai ramas insarcinata.ce analize trebuie sa fac?multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

consultul prenatalconsta in examinare clinica generala si obstetricala, investigatii paraclinice de rutina(hemoleucograma, grup sanguin, Rh si al sotului, test serologic pentru lues, serologie pentru rubeola si toxoplasma, antigen HBs, examen sumar de urina, frotiu cito-bacteriologic, test papanicolau)