Ce analize mi se fac?

Infertilitate feminina

Postata de Ariana_25 cu 11 ani in urma.

Vreau sa merg la ginecolog la o consultatie dar problema este ca nu stiu ce analize mi se vor face.Daca imi va venii ciclu?nu ma mai pot duce si uite asa va trebui sa tot aman problema care ma macina si care nu stiu din ce cauza nu pot ramane insarcinata.
A devenit un cosmar

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Programati consulatia la medicul ginecolog in functie de menstruatie, preferabil la cateva zile dupa terminarea ciclului mesntrual. In functie de situatie, se va face examinare, apoi poate un set de analize de sange, ecografie, insa asta depinde de fiecare situatie in parte.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Inseamna ca problema "nu va macina" suficient din moment ce tot amanati consultul ginecologic. Trebuie sa gasiti timp si sa va faceti curaj sa stabiliti o consultatie la un specialist in timpul careia se va efectua, per primam, examinarea uzuala cu recoltarea secretiei vaginale, ulterior, in functie de caz, ecografie transvaginala, eventual determinari hormonale, etc