Caut un doctor!!!

Infertilitate feminina

Postata de Velena cu 10 ani in urma.

Mai exista vreo speranta de a ramane insarcinata dupa doua operatii de sarcina extrauterina? Cunoasteti un doctor bun care m-ar putea ajuta?

Raspunsuri (4)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

depinde de localizarea sarcinii extrauterine si de tipul de operatie care s-a efectuat. o sarcina tubara, de exemplu, se opereaza cu scoaterea trompei. daca procedeul a fost facut pe ambele trompe nu mai puteti ramane insarcinata in mod natural, si trebuie sa apelati la o tehnica de reproducere asistata medical. vorbiti cu un ginecolog. nu pot sa va dau informatii clare pentru ca nu stiu ce interventii ati facut

Velena

acum 10 ani

Multumesc din suflet pentru raspuns !!!desi nu am fost explicita deloc .Prima operatie a fost clasica-(cred ca asa se spune:taietura vertical ca la o cezariana) si nu a fost extirpata nici o trompa(acum 9 ani) iar la cea de-a doua aceeasi operatie la fel- doar ca lungimea este mai mica si mi-a fost extirpata o trompa( fiind sarcina tubara) acum 1 an si 4 luni . In prezent am o trompa dar doua operatii. Cunoasteti pe cineva care m-ar putea ajuta?

Velena

acum 10 ani

Multumesc din suflet pentru raspuns !!!desi nu am fost explicita deloc .Prima operatie a fost clasica-(cred ca asa se spune:taietura vertical ca la o cezariana) si nu a fost extirpata nici o trompa(acum 9 ani) iar la cea de-a doua aceeasi operatie la fel- doar ca lungimea este mai mica si mi-a fost extirpata o trompa( fiind sarcina tubara) acum 1 an si 4 luni . In prezent am o trompa dar doua operatii. Cunoasteti pe cineva care m-ar putea ajuta?

Evanghelic

acum 10 ani

Daca astazi e o zi grea pentru tine, sau treci printr-o perioada grea, si speranta aproape ca te-a parasit, daca nimeni nu e langa tine si ti-e greu, te rog, drag prieten, sa alergi la Domnul Isus, Fiul lui Dumnezeu. La El gasesti iertare, speranta, bucuria de a trai si fericire adevarata...
El e singurul care ramane cand toate celelalte se duc. Si El iti va fi un prieten adevarat, cum niciun om nu iti poate fi.
Te rog, da la o parte orice piedica si vino la Isus!