Cate femei raman insarcinate dupa HSG?

Infertilitate feminina

Postata de ony13 cu 14 ani in urma.

Probabilitatea de a ramane insarcinata dupa HSG (doar trompa dreapta este permeabila)este mare?

Raspunsuri (12)

nadia-anysa

acum 14 ani

Intai faci tratament pentru desfundare de la doctorsau laparascopie daca vrea doctorul sa ti-o faca.Sansele la o singura trompa scad cu 50.Dar depinde acum de organismul tau si cum o sa ai ovulatie.

chik

acum 14 ani

poti sa ramai insarcinata chiar daca ai doar o trompa functionala.

alice 84...

acum 13 ani

eu am facut analiza acum 6 luni si nu am ramas insarcinata pana acum...doar m-am bucurat in prima luna ca mia intarziat ciclul cu 9 zile si am zis ca am ramas ,,,dar nimic

alina

acum 13 ani

vreau sa raman insarcinata,dar credetima ca nu stiu ce sa mai fac,probabil leam incercat pe toate si degeaba

elena

acum un an

Eu am douo fetite 12 ani si 9 ani de 9 ani nu a mai ramas am comandat pastile fertil care si leam lot douo sapatamani si acuma sunt insarcinata in 3 ,saptamani si 3 zile sunt foarte bune

alina

acum 13 ani

acum urmeaza sa fac un hsg ,si sper sa raman insarcinata

alice 84...

acum 13 ani

ASA AM SPERAT SI EU DAR NIMIC....A TRECUT APROAPE UN AN DE ATUNCI...NICI O SANSA AM FACUT SI TRATAMENT ....ACUM AM SCHIMBAT IAR MEDICUL SI SA VAD ...DIN NOU ANALIZE....SPER SA REUSESC

camelia

acum 10 ani

Vreau sa va pun o intrebare la care astept raspuns cat mai curand, va rog frumos. Era posibil sa fiu insarcinata de dinainte de a face hsg, daca e asa bebele poarte sa reziste la radiatii?

lia

acum 10 ani

nu e voie sa faci hsg cand esti gravida.

marcela

acum 9 ani

Am observat ca nu ai primit niciun raspuns si se pare ca sunt in aceiasi situatie ca tine. Imi poti spune daca ai dus sarcina la capat, ai avut probleme, ai efectuat teste pentru a vedea daca radiatiile au afectat fatul?

Utilizator11703171887

acum 4 luni

De obicei Hsg se face pana in ziua 10 a cm, astfel ovulatia nu a avut cand sa apara, prin urmare nu poate exista o sarcina. Sanatate multa!

MARY

acum 9 ani

BUNA,AM SI EU NEVOIE DE POLIDIN ,VREAU SA RAMAN INSARCINATA SI AM AUZIT CA POLIDINUL ESTE FOARTE BUN,DACA MA POATE AJUTA CINEVA.0767823325.