cand pot ramane insarcinata

Infertilitate feminina

Postata de blond@91 cu 9 ani in urma.

buna ziua. iau de 4 ani si jumatate contraceptive karissa si am 24 de ani.intrebarea mea este daca perioada in care am luat pilulele imi afecteaza posibilitatea de a face un copil. dupa cat timp de la incetarea pastilelor pot incerca sa raman insarcinata?

Raspunsuri (1)

AlexandraGheorghe

acum 9 ani

4. Buna ziua! eu am avut mari probleme de fertilizare din cauza anticonceptionalelor pe care le am luat timp de 5 ani fara intrerupere. nu stiu sa ti spun sigur in cat timp poti ramane insarcinata, dar incearca sa ti faci un control, un test de fertilitate. In cazul meu dupa o serie de analize mi s a pus diagnostic: infertilitate severa. In acel moment a cazut cerul pe mine pt ca am crezut ca nu voi deveni niciodata mama, asa am inceput sa ma interesez de clinici, medici, despre FIV si astfel am dat de clinica gynera si de doamna doctor dorina codreanu. dupa lungi tratamente si doi ani de chin acum imi tin in brate baietelul. peste cativa ani ma gandesc sa devin pentru a doua oara mamica si voi incepe tratamentul tot la ***. Multa bafta!