BUNA

Infertilitate feminina

Postata de cristana cu 14 ani in urma.

URMEZ,UN TRATAMENT PT A RAMANE INSARCINATA,AM O INTREBARE DACA ARE CINEVA IDEE DACA POT FACE VACCINUL ANTIGRIPAL.SAU NU SE POATE FACE?DACA L-A FACUT CINEVA?UNII MEDICI SPUN CA SE POATE FACE CHIAR DACA URMEZ TRATAMENT, ALTII NU.NU STIU CE SA FAC.VOI CE SPUNETI?

Raspunsuri (36)

Maria C

acum 14 ani

Fa-ti vaccinul antigripal daca vrei si poti urma si tratamentul dat de catre medic.

floryny

acum 14 ani

Nu cred ca este vre-o problema sa-ti faci vaccinul daca iei tratament pentru a ramane insarcinata.

CRISTANA

acum 14 ani

MULTUMESC MULT.A FACUT CINEVA VACCINUL, SI URMEAZA TRATAMENT PT A RAMANE INSARCINATA?

raluca

acum 14 ani

Ce fel de tratament urmezi pentru a ramane insarcinata?

PT DANA324

acum 14 ani

BUNA DANA.MI SA RECOMANDAT IN URMAANALIZELOR DUDHASTON SA MI SE REGLEZE MENSTRUATIA,ACID FOLIC,PREGNIL SI CLOMIFEN CITRAT.MAINE CHIAR AM PROGRAMARE LA DOCTOR, CA NU GASESC ULTIMELE DOUA MEDICAMENTE, SI SA IMI DEA INLOCUITORI.DE CAND IAU DUPHASTONUL INTRADEVAR MI SA REGLAT MENSTRUATIA,SI SA VAD MAINE CE MAI ZICE.TU?

dana324

acum 14 ani

Buna CRISTANA,

Sa intelg ca aveai un ciclu neregulat de ti sa prescris DUDHASTON. Si mie mi s-a recomandat sa iau clomifen, dar nu se mai gaseste in farmacii. Inlocuitorul clomifenului este Clostilbegyt. Ti-a zis cum se ia aceste pastile? Ce fel de analize ai facut?

pt dana324

acum 14 ani

da dana ai avut dreptate, si mie mi sa recomandat clostilbegyt, sa iau pastilele in zilele 5-9 ale CM.ALATURI DE ELE IAU ACID FOLIC, DUPHASTON.TU CE TRATAMENT IEI?

PT DANA324

acum 14 ani

MAINE MA DUC LA DOCTOR AM PROGRAMARE SA VAD CE INLOCUITOR IMI DA,MAINE ITI POT DA RASPUNSUL.ANALIZE:TSH,T4,TIROIDA,SOTUL SPERMOGRAMA,SI INCA UNA DIN CARE MI-A VAZUT PROGESTERONUL SI ESTROGENUL,SI ACOLO ESTE O DIFERENTA.APOI LA GINECOLOGIE,LUNAR CONTROALE,SI ECOGRAFII VAGINALE.ATAT AM FACUT PANA ACUM.TU?TU AI LUAT CLOSTYBEGIT?SA INTAMPLAT CEVA?SI CE ALTCEVA MAI IEI?

ionescu cristina

acum 14 ani

buna!si eu imi doresc fff mult un bebe,am facut control,nu mi a gasit nimik,doar ma trimis sa fac un control la trompe,posibil asta sa fie cauza,nu stiu,dar de frica nu mam dus,am auzit ca sant foarte dureroase.as putea lua un tratament fara sa mai fac control?

ionica

acum 14 ani

Nu ai cum sa iei tratament daca nu stii ce ai. Mergi si fa-ti acel control daca vrei sa ramai insarcinata si-ti doresti intradevar copil. Aceasta interventie nu dureaza decat 3 minute dupa care ai scapat, te imbraci si pleci acasa cu rezultatul.

alice 84...

acum 13 ani

nu este chiar dureroasa analiza la trompe eu am facuto si nu mi sa parut asa de grav cu se tot aude

ionescu cristina

acum 14 ani

va rog sa mi da ti un raspuns,ce fel de tratament luati pt a ramane insarcinata?

PT IONESCU CRISTINA

acum 14 ani

BUNA CRISTINA.EU IN URMA ANALIZELOR AM AJUNS LA ACEST DIAGNOSTIC, CARE NICI ASTA NU E SIGUR, PANA ACUM SI MIE MI-AU IESIT ANALIZELE BUNE.TRATAMENT NU POTI LUA DECAT DACA ITI DA MEDICUL ,CEEA CE ITI TREBUIE TIE.FA-TI UN PIC DE CURAJ SI MERGI LA MEDIC, SI EU LUNA VIITOARE TREBUIE SA MA DUC LA SPITAL, CU TOATE CA MIE FRICA DE MOR DAR IMI DORESC FOARTE MULT UN BEBE, MI-AS DA SI VIATA PT EL.EU ZIC CA MERITA SI DU-TE SI VEZI CE FACI CU TROMPELE.TE PUP SI MULTA BAFTA

ionescu cristina

acum 14 ani

multumesc....te pup,bafta si tie

ionescu cristina

acum 14 ani

multumesc ,mariana

geany

acum 14 ani

buna!imi doresc nespus de mult sa am un bebe.de aceea am intrebat in stanga si in dreapta si asa am aflat de tinctura de branca ursului.e un puternic revitalizant si stimuleaza ovarele sa produca ovule.tratamentul se face minim 3 luni din prima zi de ciclu si pina intr-a 14 zi.se pune o lingurita de tinctura in 100 ml de apa de 3 sau 4 ori pe zi.cunosc fete care se chinuiau de ani intregi sa aiba bebe si au reusit datorita tincturii.eu iau de o luna si am observat ca nu m-ai am dureri cind imi vine cm.din pacate pentru mine sotul meu e plecat in strainatate dar eu v-oi continua sa iau tratamentul si cine stie poate de paste cind vine sotul meu,se va cuibari in burtica un bebe mic.tinctura e contraindicata in sarcina tocmai de aceea se ia doar 14 zile pina la ovulatie.astept intrebari la care raspund cu placere.

PT GEANY

acum 14 ani

BUNA GEANY, NU STIU CE SA ZIC, AR FI O TREABA CU TINCTURA ASTA, DAT NU STIU.EU UNA URMEZ SI TRATAMENT.MULTA BAFTA.TE PUP

PT IONESCU CRISTINA

acum 14 ani

BUNA CRISTINA,AI FOST LA DOCTOR?TI SA PRESCRIS VREUN TRATAMENT?TE PUP SI MULTA BAFTA

pt mariana ana

acum 14 ani

BUNA MARIANA,CUM MERGE TRATAMENTUL?CEVA REZULTATE?TE PUP SI MULTA BAFTA

geany

acum 14 ani

multa bafta si tie!eu una am luat duphaston 6 luni si sa lipit la gard.am o prietena in italia care incerca de vreo 10 ani sa ramina insarcinata si nu a reusit.dupa 3 luni cu tinctura a ramas.acum e insarcinata in 3 luni.offfffffff!daca a-ti sti cit de mult imi doresc un pui de om.speranta moare ultima!pupici multi!

Pag 1 din 2