anticonceptionalele produc infertilitate

Infertilitate feminina

Postata de buburuza 1234 cu 12 ani in urma.

am luat AC timp de un an de zile ,de aproximativ 2 ani nu mai iau,am facut niste analize iar endometrul meu ,in ziua a 13 de CM era de 4cm, credeti ca de la aceste pastile endometrul meu nu si-a mai revenit la grosimea potrivita???

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 12 ani

Exclus ca endometrul sa aiba, vreodata, 4 cm. Foarte probabil e vorba de 4 mm, absolut normal, si fara legatura cu contraceptivul.