anticonceptionale yasmin

Infertilitate feminina

Postata de alexis80 cu 14 ani in urma.

Buna! am 23 ani, in data de 20 oct mi-a venit menstruatia, drept urmare am luat prima pastiluta de yasmin(nu am mai luat niciodata anticonceptionale) de atunci am luat in fiecare zi la ora stabilita, dar nu am facut sex, pt ca mi-a fost frica, intrebarea mea e dk pot face sex fara sa ma protejez suplimentar, ac***a in vedere ca au trecut aproape 2 saptamani.Multumesc!

Raspunsuri (10)

raluca

acum 14 ani

Daca ai o viata sexuala activa si nu vrei copii, trebuie sa iei in continuare anticonceptionale sau sa te protejezi in vre-un fel. Succes

Danuca

acum 14 ani

Daca ai luat in continuare pastilele nu e nici o problema nu e nevoie de masuri suplimentare numai sa nu intrerupi pastilele.

Sheila

acum 14 ani

Poti sta linistita daca pastilele sunt luate zilnic esti protejata, daca abia ai inceput folia erau probleme in primele 7 zile dar si asta depinde de anticonceptionale.
Poti sa ai o viata sexuala normala fara probleme
Numai bine

anca

acum 14 ani

buna
iau yasmin de trei luni si durerile de cap greturile si durerile de san nu au incetat .ce sa fac sa continui ?dati-mi va rog un sfat.

irinuca

acum 14 ani

Eu as zice sa mergi sa le schimbi,sincer nu stiu cum e pt ca eu nu am avut reactii adverse de la nici un fel de anticonceptionale, dar nici nu cred ca e normas sa lasi aceste probleme sa continuie
Numai bine

gabriela

acum 13 ani

buna-iau anticonceptionale de vreao 2 ani si cam as vrea sa le intrerup.o prietene mia zis ca diana 35 sunt mai bune pt,marirea sanilor.dar acum nu stiu cat de eficiente sunt.ce sa fac?

ina

acum 13 ani

Diane 35 sunt foarte puternice si nu spera ca nu vei gasi pastile care sa mareasca sanii.
Mergi la un medic endocrinolog nu mai lua pastile asa de capul tau

criss94

acum 11 ani

buna ,iau anticonceptionale yasmin de 7 zile ,acum pot face sex neprotejat fara a ma risca sa raman gravida?

nat.n

acum 10 ani

am si eu o intrebare, am fost la medic si mi a recomandat sa iau ca anticonceptionale karissa, mi-a venit ciclul si am luat din prima zi pastila asa cum mi-a spus medicul. As vrea sa stiu din a cata zi sunt protejata? Adica cand as putea face sex neprotejat fara sa am vre-un stres ca as putea ramane insarcinata? Mentionez faptul ca pana acum nu am mai luat niciodata anticonceptionale, este prima folie iar acum am luat a 5-a pastila, deci inca sunt in perioada de menstruatie.

GuestUser

acum 8 ani

Bine inteles poti face sex fara frica de asemeni in prospect chiar iti explica daca iei conform regulei adica a prospectului fara frica poti face sex esti protejata 99,9 eu folosesc aceste pastile si fara alte metode de precautie si nu am ramas insarcinat asa ca succes fara frica