AMH marit

Infertilitate feminina

Postata de doina190 cu 9 ani in urma.

Buna fetelor. Am si eu o intrebare. De aproximativ 4 ani incercam sa avem un copil si n-am reusit. Am facut aproape toate analizele si ne-au iesit bune. Singura care nu mi-a iesit buna a fost AMH-ul. Valorile de referinta erau intre 1-7 si mie mi-a iesit aproape 14. Aveti idee ce inseamna? Am fost la ginecologi galateni si la unul chiar si din Bucuresti si nu au stiut sa-mi spuna ce reprezinta. V-ati mai intalnit cu astfel de situatii? Ce v-au spus medicii in situatia asta? Daca ma puteti ajuta cu o informatie ar fi extraordinar. Va multumesc din suflet.

Raspunsuri (1)

Nadia Cupsa

acum 9 ani

In speranta ca v-ati atins scopul mult dorit si ca problemele dumneavoastra s-au rezolvat, poate v-ar ajuta sa citesti din experienta altor persoane care au trecut prin infertilitate secundara si au ajuns sa isi vada visul implinit. http://nadiacupsa.blogspot.ro/2014/12/infertilitatea-de-la-mit-la-adevar.html

Pe langa aspectele medicale, in 30 % dintre cazuri, infertilitatea poate avea cauze psihoemotionale care sunt important sa fie rezolvate, ele constituid veritabile bariere subconstiente. De multe ori odata cu indepartarea barierelor psihologice succesul nu intarzie sa apara. Daca decideti ca ar fi util pentru dumneavoastra o abordare holistica care sa includa si psihoterapia, va stau cu drag la dispozitie.

Date de contact Psih. NADIA CUPŞA

Mobil: 0752472214(Vodafone)
Email: [email protected]