A făcut cineva operația de "dezlegare a trompelor" ?

Infertilitate feminina

Postata de Utilizator11611266512 cu 3 ani in urma.

Bună seara. Sunt mamica de 3 copii si am 33 de ani. La a doua cezariana am optat pt legarea trompelor, dar se pare ca a fost o mare gresala deoarece la 4 luni de la nașterea mezinului(acum are 3 ani jumătate) am divorțat. Acum având alta relație ne dorim încă un bebe. As dori sa știu dacă cineva a efectuat operația de dezlegare a trompelor și dacă a fost o reușită. Va mulțumesc anticipat. (dacă a fost o reușită doresc detalii gen medic, clinica, oraș, preț)

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Infertilitate-feminina/reanastomoza-tubara-desfacerea-ligaturii-trompelor-uterine_9323

Monica kreutzer

acum un an

As dori sami dezleg trompele mias dori un copil am 37 anii