urina urat irositoare

Infectiile urinare la copii

Postata de roxbox cu 10 ani in urma.

buna . am 20 de ani si de acum 2 saptamani urina emisa are un miros ciudat..iar cam de aproximativ o saptamana a inceput ca si secretia vaginala sa miroasa la fel de ciudat mentionez ca nu am dureri la emisie nici usturimi iar culoare urinei este normala numai este aces miros care ma deranjeaza...exista totusi posibilitatea sa fie o infectie urinara? si dak da ce medicament as putea folosi...multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati un sumar de urina si urocultura pentru a verifica daca este vorba de o infectie urinara sau nu si daca este necesar un tratament antibiotic ( in functie de antibiograma). De asemenea, este bine sa consultati si medicul ginecolog pentru evaluare si examen al secretiei vaginale- pentru a exclude o infectie din aceasta sfera.