tratament itu

Infectiile urinare la copii

Postata de angis cu 13 ani in urma.

buna.baietelul meu de 5 ani a inceput de sambata sa urineze des chiar fff des as putea zice,nu s-a intamplat pana acum sa scape pe el de cateva ori pe zi;sambata si duminica a facut cel mai mult,luni i-am dus urocultura la laborator si a iesit infectie cu e coli,am inceput de luni cu zinnat a fost mai bine 2 zile si de miercuri l-a reintors urinatul,nu mia scapa pe el dar face destul de des,de ieri ni s-a schimbat tratamentul cu un alt antibiotic unasyn tablete,as dori sa intreb daca exista ceva ceaiuri ce as putea sa ii fac,daca ii va trece repede sau daca se reface infectia?

Raspunsuri (4)

elena

acum 13 ani

Cauta pe Google. Vezi la mag tip plafar. Trebuie sa-i dai tratamentul care este indicat de rez uroculturii, Sanatate.

victor2281497

acum 13 ani

buna!fetita mea se lupta de 3 ani cu aceasta bacterie,pana acum nu am reusit sa o invingem.daca ati avut succes va rog sa ma sfatuiti si pe mine .multumesc!

angis

acum 13 ani

buna.noi am avut ultima infectie in septembrie 2010 am luat antibiotic ,i-am facut pauza de 3 zile si am facut iar o urocultura de control si i-a iesit negativ,in timpul tratamentului am consultat un urolog de adulti si ne-a dat sa luam timp de o luna pt tratamentul preventiv al infectiei urinare niste tablete pe baza de extract de afine dar nu imi amintesc acum denumirea [urisan]dar nu pot sa zic sigur .
de atunci noi nu am mai avut probleme,mi-a spus urologul ca la baieti apare mai rar acest microb doar la fetite e mai des intalnit si mai rezistent.puteti incerca la o farmacie sunt ceva tablete naturiste.va doresc sanatate si sa scapati de aceasta bacterie ca e groaznic prin ce trec bieti copilasi.o zi buna

victor2281497

acum 13 ani

multumesc ptr.comentariu.sannatate multa baietelului dv!