SUMAR DE URINA

Infectiile urinare la copii

Postata de elenush20 cu 11 ani in urma.

BUNA ZIUA FETITEI MELE DE UN AN SI 8 LUNI IA IESIT LA SUMARUL DE URINA LEUCOCITE 500/uL este vreo problema?valoare este incercuita pe foaie si de aceea intrab

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Leucocitele apar in urina in cazul infectiilor, inflamatiilor reno-ureterale. Este indicat sa efectuati si urocultura pentru a exclude infectia urinara.