Stiti cine are nevoie de nitrofurantoin?

Infectiile urinare la copii

Postata de Puscasiu cu 14 ani in urma.

Am un copil care s-a nascut cu hidronefroza congenitala , avea reflux vu pe ambii rinichi.A trebuit sa facem tratament cu nitrofurantoin sa prevenim infectiile urinare pana la varsta de 1 an cand trebuia sa fie operat. S-a intamplat ca mai multe persoane ne-a adus medicamentele din afara si nu le-am folosit pe toate. Daca stiti pe cineva care are nevoie de acest medicament sunt dispusa sa ii dau ultima cutie pe care o mai am.Copilul meu nu mai are nevoie de ele pentru ca la varsta de 6 luni defectul ureterelor a disparut de la sine cu cat ca medicii nu ne-au dat nici o speranta. Multumesc lui Dumnezeu. Donez medicamentele unui copil care are nevoie.

Raspunsuri (7)

vlagea carmen silvia

acum 14 ani

Buna ziua!Draga doamna am nevoie de acest medicament care a disparut din farmaciile din Constanta.Am E-Coli si aceasta bacterie este rezistenta la majoritatea antibioticelor cu exceptia catorva dar pe care nu le pot lua din alte cauze de sanatate.Acest medicament pe care d-stra il aveti e singurul pe care medicul mi l-a recomandat.Nu stiu daca exista prin alte orase din tara.Dar daca am citit despre faptul ca il aveti disponibil si daca nu e prea tarziu,as dori sa-l compar eu.Adresa mea de mail e [email protected] stiu din ce oras sunteti,eu sunt din Constanta.Daca nu deranjez prea mult as vrea sa-mi trimiteti un mail in care sa aflu cum as putea sa va contactez.Va urez sanatate copilului si dumneavoastra.

mirela

acum 14 ani

nitrofurantoin se gaseste la farmacia de la soveja (constanta) langa galeriile soveja. pe partea cu galeriile. eu de acolo am luat.

Monica

acum 8 ani

Nu stiu de cand e anuntul, dar si fata mea de 4 luni are aceeasi problema cu rinichii de pe partea stanga. Exact, are si doi rinichi cu doua uretere pe langa refluxul urinar. Abia ne-am externat pt a treia oara cu infectie urinara si avem nevoie de nitrofurantoin sirop.

madalina

acum 8 ani

Buna!
Ai gasitcumva nitrofurantoin ssirop?si fetitamea de 5 luni are reflux bilateral grad 3 si cautam nitrofurantoin sirop.
Daca stii unde s ar putea gasi, da mi te rog de stire.
Iti multumesc mult!

Utilizator11636983987

acum 2 ani

Buna ziua mai aveti siropelul?

Elena

acum un an

Buna ziua
Va rog mult putem vb despre experiența data ? Ce ați făcut ? Sunt la fel in aceeași situatie

Maria Radu

acum un an

Bună ziua, Am citit ca tratamentul cu nitrofurantoin afectează plămânii. E adevărat? Eu trebuie sa iau timp îndelungat, deoarece nu scap de infecția urinara.
Mulțumesc