SE POATE SA FIE CEVA DIN NASTERE?

Infectiile urinare la copii

Postata de likaiustina28 cu 12 ani in urma.

VA ROG DAC PUTETI SA MA INDRUMATI LA UN MEDIC SA DESCOPERE DE CE FETITA FACE INFECTIE URINARA .LA UN AN A FACUT PRIMA ATA SI ACUM SE REPETA DIN NOU
SI NIMENI NU STIE DE CE SI UNDE ESTE ACEL MICROB?

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Infecţiile urinare la femei (şi la fetiţe) se produc majoritar prin migrarea bacteriilor de la nivelul ariei perirectale (fenomene apărute mai frecvent la persoane de sex feminin datorate distanţei mici dintre meatul urinar şi anus). Aş recomanda consultul unui medic urolog care ar putea să vă ofere mai multe sfaturi legate de cauza apariţiei frecventelor infecţii urinare