oare este ceva rau?

Infectiile urinare la copii

Postata de adina0095 cu 13 ani in urma.

buna ziua!!!...as avea si eu o intrebare:|....oare sa fie ceva rau?...foarte des am niste infectii urinare foarte dureoase si nu stiu dece...oare este ceva rau in asata?..si ce ar trebui sa fac ca sa scap de aceste infectii groaznice?:|:((

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Pai medicul/medicii ce a/au zis?

adina0095

acum 13 ani

am fost la un medic si mi-a dat doar ceva pliculete care trebuia sa le pun in apa si sa le beau..dar tot nu imi treceau durerile si usturimile!!!sia cum de 2zile am iar porblema asta si nu mam mai dus la docrot:-?:-??

Iuli

acum 13 ani

Nu stiu la ce doctor ai fost dar trebuie sa iti faca niste analize de laborator, poate exista niste bacterii care trebuie combatute cu antibiotic sau ceva! Mergi la un medic serios si fa-ti niste analize serioase. Cu asa ceva nu e de gluma!

adina0095

acum 13 ani

da ai dreptate....dar mai as avea inca o intrebare sa iti pun!!!oare nu din cauza ca nu am inca nu am ciclu menstrual si nici sanii nu mi s''au dezvoltat!!oare nu si din cauza asta?si totusi mai cateva zile si fac 16ani:((:((...este un motiv de ingrijorare acest lucru c anu mi-a venit pana la varsta asta ...?

Iuli

acum 13 ani

La multi ani! Nu neaparat. Mamei si bunicii tale cand le-a venit ciclul? In general e ereditar :) Si nu toata lumea are acelasi ritm de dezvoltare.
Insa problema urinara nu are cel mai probabil legatura cu cea endocrinologica. Pt ciclu, daca vrei sa faci niste analize, mergi cu mama ta la un endocrinolog.

adina0095

acum 13 ani

merci de sfaturi...mamei mele i''a veit ciclul la 13ani si binicii tot cam asa acum nu stiu exact...dar mna...merci mult de sfaturi:)

DOCTORA LAVINIA

acum 13 ani

BUNA , NU E NIMIC RAU CI DOAR NISIP LA RINIKI , DIN KAUZA KALKARULUI DIN APA , VA RECOMAND FF MULTA APA MINERALA SI F MULTE LIKIDE , SPER SAU DACA NU E MENSTRUATIA ID MEU lavinuta_pustaoica