Nu urineaza

Infectiile urinare la copii

Postata de MembruMobileApp305990 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Am o fetita de 3 ani care urineaza ff putin sta cu pampersu toata ziua si nu il umple nici nu vrea sa bea lichide! Febra nu are e vioaie , cand doarme transpira ff tare ce credeti ca are?

Raspunsuri (2)

aida

acum 8 ani

Buna. Trebuie sa mergi cu fetita la un control medical si probabil i se vor face cateva analize. Multa sanatate.

Dr. Emil Otesteanu

acum 8 ani

Faptul ca D-vs, personal , recunoasteti ca "nu bea lichide" ( ceeace nu este bine ) si pe de alta parte mai si transpira in timpul somnului , observam ca organismul lupta singur ( pentru a-si mentine, un cat de cat echilibru hidro-eledtrolitic ) diminuand eliminarea prn urina .
Stati de vorba si cu medicul de familie si cresteti cantitatile de lichide ingerate ,sub orice forma si combinatii ( supe ,sucuri , fructe,ceai , apa ) !
Nu este vorba de o afectiune ci de un obicei, anormal , care trebuie remediat.