mai vreau alte pareri

Infectiile urinare la copii

Postata de Mihaela32158079 cu 14 ani in urma.

fetitei mele in varsta de 4 anisori si 6 luni, diagnosticata cu reflux urinar de gradul 3-4 si 2 uretre pe partea stg i s-a recomandat interventia chirurgicala pentru eliminarea unei uretere si corectarea refluxului...
va rog frumos mai vreau un sfat... sa mai adtept sau sa intervin chirurgical... daca da, va rog sa-mi recomandati un specialist

Raspunsuri (2)

janet

acum 14 ani

Cam aceeasi prb are si fetita mea 4a si 8luni, reflux vezico - ureteral dr. sever cu duplicitate pielo ureterala. cu timpul functia renala s-a diminuat f mult, prin infectii urinare recurente, fiind afectat si rinichiul sanatos. Eu ti-as recomanda sa nu mai astepti si mergi cat mai repede sa rezolvi aceasta probl.De exemplu- Sp. Grigore Alexandrescu din Bucuresti (dr. basca-dr. dinu florica)- la chirurgie pediatrica urologica, aici se fac interventii pe ureter, implantare, injectare cu gel.
mult curaj, este o lupta care dureaza toata viata!

batache

acum 10 ani

buna seara as vrea sa aflu adresa de email, nr de telefon sau adresa de faccebook, deoarece am si eu acceiasi problema( reflux vezico ureterar grad 4 pe partea stanga si duplicatie piele ureterala stanga) cu fetita mea in varsta de 4 anisori sau daca altineva ar putea sa i-mi spuna ce as putea sa fac va multumesc din suflet