leucocite in urina copil 8 ani

Infectiile urinare la copii

Postata de dianyta77 cu 12 ani in urma.

buna seara as dori daca se poate sa ma lamuriti in leg cu urm analiza in urina au iesit 500 leu/microL in urma cu cateva zile iar azi au iesit 75leu/microL FETITA ARE 8 ANI MULTUMESC

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mergeti la un alt laborator de analize medicale si solicitati un recipient steril pentru ca sa recoltati in acesta urina de la fetita si sa o duceti inapoi pentru analiza ( sediment de urina si urocultura ) si numai dupa aceea se pot trage concluzii. Pe datele pe care le-ati pus in intrebare nu se pot face comentarii.

dianyta77

acum 12 ani

multumesc asa o sa fac luni dimineata desi rec era de la ei luat era intact