lamurire

Infectiile urinare la copii

Postata de luciadria cu 12 ani in urma.

baietelul meu de 7 ani urineaza des .Urina nu are o culoare modificata , nici nu miroase urat , nu-l ustura sau il doare nimic , dar de doua zile am observat pe chilotei picaturi de sange . Am mers cu el la urgenta la Budimex si mi-a spus ca are cistita hemoragica mi-a dat tratament :Cedax 7 ml. la 24 de ore , Nurofen 8 ml de 3 ori pe zi , Nospa 1\2 capsule de 2 ori pe zi si Enterol timp de 7 zile apoi examen urocultura si sumar urina . As vrea sa stiu care este cauza carea dus la acest fapt si ce sfaturi imi dati ? Va multumesc si La multi ani ! Un an nou fericit si cu sanatate !

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Scrie pe GOOGLE ''''''''cistita hemoragica'''''''' sau ''''''''cauze cistita hemoragica'''''''', ''''''''tratament cistita hemoragica'''''''' si vei gasi informatiile dorite. Sanatate si La multi ani!

luciadria

acum 12 ani

Multumesc frumos ! Ai acelasi nume de familie cu mine (numele de domnisoara Pena Adriana ) .

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Urmati tratamentu prescris de catre medic si regim fara sare.
Cauzele unei hematurii la copii pot fi de natura infectioasa ( infectii reno-urinare ) sau determinate de calculi renali. Probabil vi se va practica si o investigatie in acest sens.
Sanatate