info

Infectiile urinare la copii

Postata de mirela285 cu 9 ani in urma.

fetita me a avut oxiuri...timp de 2 saptamani a facut tratament si am scapat in sfarsit de oxiuri...insa a ramas cu usturime in zona genitala...(la pasarica).... ce pot sai fac ....am inteles ca este una din complicatiile date de oxiuri la fetite , dar nu mai stiu ce sai fac sa terminam si cu usturimea asta... si de unde i-a fost rau a mai facut si niste afte bucale... cu ce se trateaza aftele... va multumesc ....

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Este posibil sa fii facut candidoza vaginala si digestiva ca efect advers al tratamentului.Pentru a primi unele recomadari este importanta varsta fetitei.Sunt remedii naturale care pot fi administrate dar unele nu pot fi administrate la orice varsta.Un consult medical este cel mai indicat in vederea stabilirii unui tratment adecvat.Daca optati pentru un tratament naturist atunci un cabinet de fitoterapie este indicat.Multa sanatate!