Infectiile urinare la copii - inalte si joase

Infectiile urinare la copii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Articolul este f. interesant si util pt. parinti si nu numai.
Doresc sa ma lamuriti asupra acestui test: Addis. Am avut urina colectata la prima ora a diminetii sterila (acea urina ce se da la Sumar urina). Dupa 100 minute am dat recoltat pt. Proba Addis (fara sa beau apa). Nr. de leucocite era 34.000 - de 12 ori maximul - si cantitatea f. putina: 30 ml. M-am tratat si a crescut si volumul urinei recoltat ca pt. Addis. este de 50-150 ml. Spuneti-mi va rog de ce dupa 100 minute, este reflectata starea rinichiului: infectia inalta. Ce se petrece dupa cele 100 min.? imi pun aceasta intrebare de mul timp.
Multumesc!
Anca

Raspunsuri (2)

vlad26

acum 15 ani

Completai o fisa medicala la sectiunea Consulta medicul si selectati specialitatea urologie. Veti primi raspuns la intrebarea dvs. de la medicul urolog.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Unde as putea sa ii fac interventia pentru RVU in alta tara?