Infectie urinara

Infectiile urinare la copii

Postata de nica_maria2008 cu 13 ani in urma.

Va rog sa ma ajutaţi! Fetita mea are 3ani si 10 luni si a fost diagnosticata cu e coli. Ca tratament mi-a zis sa iau amikacina(injectabil) dar nu se gaseste in farmacii. Va rog as vrea sa stiu daca este vreun medicament sa inlocuiasca sau unde pot gasi acest medicament.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Puteţi folosi Gentamicină, Kanamicină sau Netilmicină (fac parte din aceeaşi clasă de antibiotice, active pe E.Colii - Aminoglicozide - ca şi Amikacina)

DOCTOR JIVAGO

acum 11 ani

c***a FLACOANE DE AMIKACIN 250 ML STOCUL E PE SFARSITE , SUNT PRODUSE DE POLPHARMA SI AU VALABILITATE 2014 AMIKACINA ESTE UN ANTIBIOTIC INJECTABIL FOLOSIT IN TRATAMENTUL INFECTIIOR GRAVE , URINARE , INFLAMATII ALE PROSTATEI , FLORA VAGINALA , INTEPATURI DE CAPUSE , SI ALTE AFECTIUNI CAUZATE DE STAFILOCOCI SI STREPTOCOCI , GONOREE , SIFILIS , PANA SI TBC .
CONTACT : 0755529404